Zagroda Chryszczata

O nas

WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO ZAGRODY

Zagroda Chryszczata znajduje się na początku niewielkiej wsi Smolnik w gminie Komańcza, położonej pomiędzy doliną Łupkowa, a szczytem Magurycznego, w dolinie rzeki Osławy, w bezpośrednim sąsiedztwie górskiego potoku Smolniczek. Wieś leży w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 897, pomiędzy Komańczą a Cisną.
Na miejscu można skorzystać z karczmy oferującej pyszne, domowe dania. Zagroda Chryszczata oferuje przytulnie urządzone 2, 3, 4 oraz 5 osobowe pokoje z prywatnymi łazienkami. Dysponujemy sporym placem przeznaczonym dla kamperów, przyczep i namiotów. Przy lokalu znajduje się miejsce na ognisko, zewnętrzny aneks kuchenny, wypożyczalnia rowerów.

W najbliższej okolicy są niezwykłe trasy rowerowe po drogach leśnych, panują doskonałe warunki do uprawiania wszelkich form aktywnego wypoczynku, np. jazdy konnej, wędrówek pieszych, jazdy na nartach, pieszych wędrówek, nordic walking – trasy na Chryszczatą (997m n.p.m.), Maguryczne (884 m n.p.m.), jeziorka Duszatyńskie. Najbliższe stoki narciarskie – 34 km do Karlikowa, 35 km do Bystrego, 35 km do Kalnicy. Zagroda Chryszczata to świetna baza wypadowa na dłuższe wyprawy – do jeziora Solińskiego jest około 45 km, do Połoniny Wetlińskiej 42 km.

Zagroda Chryszczata to przede wszystkim miejsce spotkań artystów i wyjątkowych wydarzeń muzycznych.
W Zagrodzie można znaleźć galerię płaskorzeźby, autorstwa braci Bergerów oraz wystawę fotograficzną Tomka Gąsiorowskiego. Gościliśmy u nas wybitnych muzyków m.in. Leszka Możdżera, Krzesimira Dębskiego, Krzysztofa Ścierańskiego, Adama Palmy, Czesława Mozila, Jerzego Styczyńskiego, Janusza Olejniczaka i wielu wielu innych. Rocznie odbywa się tu ponad 60 koncertów planowanych oraz dodatkowo te, które wychodzą spontanicznie…. Ponadto w Zagrodzie odbywają się prelekcje i spotkania na różne tematy. Mieliśmy okazję ugościć Roberta Makłowicza, Przemka Kossakowskiego, Romualda Koperskiego czy Krzysztofa Skibę. Lista wspaniałych osobistości ciągle rośnie i w przyszłych latach planów i pomysłów na pewno nam nie zabraknie…. Cieszy nas fakt, że artyści tak chętnie odwiedzają nasze skromne progi.

Stawiamy na niesamowity klimat który współtworzą z nami nasi goście który sprawi, że odkryjecie Bieszczady na nowo, od “drugiej”, mniej zatłoczonej a równie pięknej strony charakteryzującą się nienaruszoną w wielu miejscach dziką przyrodą.